Käes on 2022

Armsad õed ja vennad!

Käes on 2022. Issanda Aasta (Anno Domini). Jumal on meid kõiki siitsaadik kandnud. Iga aasta ongi Issanda aasta, Temale kuuluv aasta. Ja meie elame Issandale kuuluvas aastas. Psalmist ütleb: „Sinu käes on kõik mu ajad.” (Ps 31:16) Ei rohkem ega vähem. Kõik mu ajad.

Rahvapärimus ütleb lauldes midagi sootuks teistsugust: „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne rajaja.” Ilma Kristuseta võibki jääda selline mulje, et olen ise enda peremees. Kuigi, iga inimene on Jumala looming ja seega Jumala peopesal. Suuremal või vähemal määral oleme kõik ka usklikena liikunud nii Jumala tahtes, kui ka kahjuks mõnikord Tema tahte vastu. Lihtsam ja väärikam on mitte võidelda vastu Jumalale ja öelda: „Sinu käes on kõik mu ajad!” Nii on iga aeg Issanda aeg meie elus.

Uuel aastal lisandub meie koguduse teenistusse vendade hommikuosadus neljapäeviti kell 7.00. Alustame juba kolmekuningapäeval. Selle eesmärgiks on osaduse kasvatamine ja püha elu elamise toetamine. Soovin, et see oleks nii vendadele kui kogudusele õnnistuseks.

Kindlasti lisandub 2022. aastal veel uusi ja julgustavaid momente meie elus. Kuid peamine – olgu 2022. aasta meie kõigi jaoks Jeesusega elatud aasta!

Õnnistatud 2022. aastat!

Pastor

Armsad õed ja vennad, veebruar on tähtis kuu. Me tähistame Eesti Vabariigi 105. aastapäeva. Oleme Jumala ees tänulikud ja alandlikud nende õnnistuste eest vabas Eestis. Nii enne II maailmasõda kui peale nõukogude võimu lõppu. Jumal on kandnud meid rahvana läbi ka vahepealsete aastakümnete vintsutustest. Nõukogude võimu periood ei olnud võimeline piirama Jumala Vaimu tööd kogudustes. (loe edasi)

> Meeste palvehommik teisipäeviti 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)