„Ja Issanda sõna levis üle maakonna.” Ap 13,49

Eelmisel pühapäeval tähistasime ristikoguduse sündi Nelipühapäeval. Me näeme, et sõnum Jeesusest Kristusest, kelle Jumal on saatnud inimeste Päästjaks, levis. Paulus julgustas ka neid inimesi, kes ei olnud juutlikku päritolu, sest Jumal on Jeesuse ‘pannud paganatele valguseks’ ja ‘päästeks ilmamaa otsani’.

Sõnum Jeesusest ja Tema tegudest levis. Inimeste elud muutusid. Nad said andeks oma patud, nad said täis rõõmu ja Püha Vaimu. Issanda sõna Jeesusest kandus edasi ühelt kuulajalt teisele, ühelt otsijalt teisele. Nad jagasid seda, mida Jeesus oli nende elus teinud, ja üha rohkem inimesi kuulsid sellest. Jeesuse järgimine tõi kaasa uusi inimesi, kes hakkasid samuti Jeesust järgima. Nii said alguse üha uued kogudused. Nii sai alguse ka Elva kogudus.

Meid on kutsutud järgima Jeesust. Uutes valikutes ja uutes oludes tuleb meilgi veel õppida, mida see meile tähendab. Ent Jeesus on lubanud, et Püha Vaim annab meile väe tunnistada Jeesusest, ja juhib meid Tema jälgedes. Olgem need, kelle kaudu sõnum Jeesusest ja Tema tegudest jõuab teisteni!

Peeter Tamm

Kätte on jõudnud nelipüha. See on värskuse, jõu ja rõõmu püha. Ilmselt oleme liiga sageli jätnud just selle püha kahe silma vahele. Õieti, mitte püha, vaid Püha Vaimu. Me oleme Püha Vaimuga pitseeritud (2Kr 1:22, Ef 1:13, 4:30). Pitser ümbriku või suletud ukse peal näitab õigusjõudu. Ümbrik on ehtne. Uks on pitseeritud võimude poolt. Püha Vaimu pitser meie peal näitab, et me oleme tõesti Jumala omad. Kuid sellega asi ei piirdu. (loe edasi)

> Ülistus- ja palveteenistus teisipäeviti kell 18.30
> Meeste palvehommik neljapäeviti kell 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)