„Kui nüüd teie, kes olete kurjad, oskate anda häid ande oma lastele, kui palju enam Isa taevast annab Püha Vaimu neile, kes teda paluvad!” Lk 11,13

Jeesus õpetab ja julgustab oma järgijaid palvetama. Ta ütleb, et igaüks, kes otsib ja palub Jumala puudutust, juhtimist ja õnnistust oma elu üle, leiab selle.

Võrdluseks toob ta loomu poolest rikutud inimeste käitumise oma lastega. Me tahame ja üldjuhul ka oskame oma lastele anda häid ande, mitte kahjulikke või ohtlikke. Kas siis Jumal ei tea, mis meile on kasulik, õnnistuseks ja vajalik? Jumala vastuseks on anda Püha Vaimu neile, kes Jumalat paluvad.

Enne oma ristisurma ja ülestõusmist ütleb Jeesus oma järgijatele, et “minust lahus ei suuda te midagi teha.” Ta selgitab, et peale tema lahkumist tuleb Püha Vaim, kes esindab ja vahendab Jeesust meie elus. Seega, ilma Püha Vaimu poolt vahendatud Jeesuse kohaloluta ei suuda me vilja kanda Jumalale. See kehtib nii üksikisiku kui koguduse kohta.

Meie eesõigus on paluda ja otsida Jeesuse Kristuse lähedust iseenda ja koguduse elus. Seda lähedust vahendab Püha Vaim. Palugem, et Jumal saaks meid ühe uuesti täita Püha Vaimu ja usuga! Püha Vaimu kaudu kogeme, et Jeesus on Issand meie elu, koguduse ja kogu loodu üle!

Peeter Tamm

Elva Baptistikogudus

Käes on 2022. Issanda Aasta (Anno Domini). Jumal on meid kõiki siitsaadik kandnud. Iga aasta ongi Issanda aasta, Temale kuuluv aasta. Ja meie elame Issandale kuuluvas aastas. Psalmist ütleb: „Sinu käes on kõik mu ajad.” (Ps 31:16) Ei rohkem ega vähem. Kõik mu ajad.
Rahvapärimus ütleb lauldes midagi sootuks teistsugust: „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne rajaja.” (loe edasi)

> Koguduste ruumides kogunemine lubatud 50% täituvusega.
> Ülistus- ja palveteenistus teisipäeviti kell 18.30
> Meeste palvehommik neljapäeviti kell 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)