„[Kristus] on tulnud ja kuulutanud rõõmusõnumit rahust teile, …, sest tema läbi on meil … ühesainsas Vaimus ligipääs Isa juurde.” Ef 2,17-18

Pühakiri tunnistab, et Jumal soovib osadust inimesega. Ent inimeses valitsev patune loomus toob esile isekuse, halvad motiivid, kurjad mõtted ja teod. Kuna inimene teatud määral seda tunneb, siis on tal raske tulla Jumala ette. Lihtsam on keerata selg ja eemalduda. Inimesel endal puudub rahu, ja rahu puudub tema suhetes teistega. Ent Pühakiri tunnistab, et Kristus ise on meie rahu. Tema kaudu Jumal on lepitanud inimkonna iseendaga. Sellepärast on evangeelium rõõmusõnum rahust igale inimesele. Evangeelium tunnistab inimesele, kes oma pattu tunnistab ja kahetseb, et meie patt on lepitatud ja kustutatud ja meil on nüüd vaba ligipääs Jumala kui oma Taevase Isa juurde.

Seda võib kirjeldada pildiga rahulepingust. Jumal on loonud kõik tingimused püsiva rahu saabumiseks meie ja Tema vahel. See on rahu, mis valdab meie kogu olemust, kõiki meie suhteid, meie olevikku ja tulevikku. Rahuleping on valmis. Seal puudub vaid meie allkiri. Selle anname, kui oma elu usaldame Jeesuse Kristuse kaudu Jumalale.

Peeter Tamm

Armsad õed ja vennad, Käes on Kristuse tulemise ootamise aeg. Tänu Jumalale, et võime üksteist julgustada ja kinnitada sellise lootusega. Apostel Paulus kirjutab korintlastele: „Ennäe, nüüd on päästepäev!” (2Kr 6:2). Ega see pole muu, kui Kristus, meie Päästja, kes ulatab meile päästva käe. Detsember on rõõmus kuu. Ilm muutub lumega valgemaks. Meie ümber on tavapärasest rohkem ilu ja muusikat. Meie koguduses leiab detsembrikuus aset kaks armast kontserti. (loe edasi)

> Meeste palvehommik neljapäeviti kell 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)
> Jumalateenistused pühapäeviti kell 11