„Ent Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. ” Rm 5, 8

Kannatusaeg ehk paastuaeg võib meie elule sügavat mõju avaldada. Eelkõige siis, kui me süvenenult mõtleme Kristuse kannatusele meie eest. Seda tehes jõuame varem või hiljem küsimusteni põhjustest.

Pühakirja tunnistuse järgi ei olnud Kristuse surm juhuslik, see ei olnud mingi õnnetus ega süsteemi tõrge. Tegu oli Jumala plaani ja Jumala tahte kohase sündmusega.

Inimmaailma suurim probleem on patuse inimese võõrandumine Jumalast ja seejärel iseendast ja kaasinimesest. Suurim lahendus meie jaoks on meie patu lepitamine ja suhte taastamine meie ja Jumala vahel. Seda on Kristuse teinud, surres meie eest ja kandes meile kuuluvat karistust. Seejuures on oluline küsida ja arvesse võtta, mis on selle kõige põhjuseks?

Kristuse kannatuse, surma ja ülestõusmise põhjuseks on Jumala armastus meie vastu. Kristuse surm tunnistab, kui tõsiselt Jumal suhtub pattu. Et Kristus sureb meie eest, tunnistab, kui palju Jumal meid armastab. See on tõde, mis väärib uskumist ja edasi jagamist.

Peeter Tamm