Me oleme Jumala maaharijad

Käes on jürikuu. See on tähenduselt väga kristlik. Nimelt, „Jüri” tuleneb kreeka keele nimest „Georg” (georgos), mis tähendab „maaharija”. Jumal andiski ju inimesele maa harimiseks (1Ms 1:28-29). Aprillikuus on meie kandis maa juba harimise ooteasendis. Vaadakem aga siiski ka ülekantud tähenduses, et ega meil ei ole mõnd söötis põldu, mis ootab harimist. 

Jaakobus toob aga põllumehe näitel esile Issanda tulemise ootamise (Jk 5:7-8). Nagu on põllumehel kannatlikkust vilja ootamisel, nii peab ka jumalarahval olema kannatlikkust Issanda tulemise ootamisel. Mõnikord ootame Jumala sõnumit või Tema tõotuse täitumist. Ka siin tuletab jürikuu meile meelde, et ootamises peab olema kannatlik nagu Jumala maaharija. Aidaku meid selles Issand! 

Toon ka esile mõned aprillis toimuvad sündmused meie koguduses: koguduse aastakoosolek 07.04, Jules Riding`u kontsert 19.04 kell 18.00 ja naiste palvepäev 27.04. Meeldetuletuseks: koguduse laager toimub Tuule talus 02-04 august. Peatselt ka hinna ja registreerimise info. Laagrid on alati osadust toetavad ja vaimulikult ülesehitavad.

Rohkeid õnnistusi soovides!

Margus Kask 
pastor

Armsad õed ja vennad!
Märkamatult on kalendri leheküljed jõudnud südasuvesse. Palju on päikest, tööinimestel rohkem vaba aega, puhkused on käes. Koguduse elu toimib sellest hoolimata. Juunis tähistasime koguduse aastapäeva ja olime tänulikud, et võime tegutseda 40-aastases majas. Aastapäeval teenis meid lummava muusikaga kammerkoor „Lambertus” Hagerist. Viimsi Vabakoguduse pastor Kristjan Kalamägi julgustas kogudusel ikka edasi minema ja kuulama Jumala häält. Kaetud oli toekas toidulaud. Suur tänu kogu meeskonnale, kes aitas aastapäeval korda minna! ... (loe edasi)
Margus Kask
pastor

Uudised

Info ja koosviibimised

> Jumalateenistused igal pühapäeval kell 11.00
> Koguduse laager 02-04 august 2024. Rohkem infot kuukirjast: link