Kannatusaeg

2. märtsil algas kannatusaeg. Mitte lihtsalt kirikukalendri järgi, vaid päriselt. Kannatusi on meil kogu aeg. Sel kuul tähistame kahte kurba püha – 9. märtsil Eesti linnade, eriti Tallinna ja Narva elurajoonide ja ajalooväärtuste pommitamist 78 aastat tagasi Nõukogude Liidu armee poolt; 25. märtsil 1949. aasta suurküüditamist. Loodame ja palvetame, et selliseid „pühasid” ei lisandu. Aga nende kannatuste meenutamise ja läbielamise tõttu suudame mõista ka neid, kes praegu kannatavad Ukrainas, Venemaal, Valgevenes, Lähis-Idas ja paljudes teistes paikades. Suudame ka neid vastu võtta. Ei ole teist viisi, kui vaid paluda Jumalalt Tema halastust ja armu kannatavate inimeste üle.
Ps 22: „Mu Jumal, mu Jumal, miks sa mu maha jätsid? … Ära ole minust kaugel, sest kitsikus on ligi, sest abimeest ei ole! … Mu neel on kuiv nagu potitükk … Aga sina, Issand, ära ole kaugel, mu vägi, tõtta mulle appi! … Sa vastasid mulle! Ma tahan su nime kuulutada oma vendadele, keset kogudust ma tahan kiita sind. …”

Palugem Jumalat koos psalmistiga ja hüüdkem kõigi kannatuste pärast Jumala halastust, armu ja rahu rahvastele!

Pastor

Armsad õed ja vennad!
Ristija Johannes oli teemeister (Mt 3:3). Tema sõnum oli otsekohene ja ilustamata. Ristija juurde tuldi Jeruusalemmast, kogu Juudamalt ja Jordani ümbrusest (Mt 3:5). Ta oli Jumala saadik ja Jeesuse töö jaoks pinnase ettevalmistaja. Jumal andis Ristijale meelevallaga sõnumi. Kuulajaid oli palju ja sõnum läks südamesse. Palugem, et Jumal ka tänaste kuulutajate kaudu viiks oma sõnumi kuulajate südametesse. ... (loe edasi)

> Jumalateenistused igal pühapäeval kell 11.00
> Pühapäevakool igal pühapäeval jumalateenistuse ajal (va. kuu esimene pühapäev)
> Meeste hommikupalvus neljapäeviti kell 7
> Segakoori proov neljapäeviti kell 18.30
> Annikoru osakonna koosolek korra kuus.