Kannatusaeg

2. märtsil algas kannatusaeg. Mitte lihtsalt kirikukalendri järgi, vaid päriselt. Kannatusi on meil kogu aeg. Sel kuul tähistame kahte kurba püha – 9. märtsil Eesti linnade, eriti Tallinna ja Narva elurajoonide ja ajalooväärtuste pommitamist 78 aastat tagasi Nõukogude Liidu armee poolt; 25. märtsil 1949. aasta suurküüditamist. Loodame ja palvetame, et selliseid „pühasid” ei lisandu. Aga nende kannatuste meenutamise ja läbielamise tõttu suudame mõista ka neid, kes praegu kannatavad Ukrainas, Venemaal, Valgevenes, Lähis-Idas ja paljudes teistes paikades. Suudame ka neid vastu võtta. Ei ole teist viisi, kui vaid paluda Jumalalt Tema halastust ja armu kannatavate inimeste üle.
Ps 22: „Mu Jumal, mu Jumal, miks sa mu maha jätsid? … Ära ole minust kaugel, sest kitsikus on ligi, sest abimeest ei ole! … Mu neel on kuiv nagu potitükk … Aga sina, Issand, ära ole kaugel, mu vägi, tõtta mulle appi! … Sa vastasid mulle! Ma tahan su nime kuulutada oma vendadele, keset kogudust ma tahan kiita sind. …”

Palugem Jumalat koos psalmistiga ja hüüdkem kõigi kannatuste pärast Jumala halastust, armu ja rahu rahvastele!

Pastor

Elva Baptistikogudus

Jumal on meid kandnud maikuusse. Ega kevad taeva ja suvi tulemata jää. Loodus pakatab. Pühakiri ütleb juba üsna alguses: „Niikaua kui püsib maa, ei lõpe külv ega lõikus, külm ega kuum, suvi ega talv, päev ega öö.” (1Ms 8:22) Õnnistagu Jumal meid sel kuul usu, lootuse ja armastusega. Koguduse üldkoosolekul aprillikuus rääkisin mõne sõnaga evangeelsest innukusest. Selle toetuseks korraldame järgmist: (loe edasi)

> Ülistus- ja palveteenistus teisipäeviti kell 18.30