Kannatusaeg

2. märtsil algas kannatusaeg. Mitte lihtsalt kirikukalendri järgi, vaid päriselt. Kannatusi on meil kogu aeg. Sel kuul tähistame kahte kurba püha – 9. märtsil Eesti linnade, eriti Tallinna ja Narva elurajoonide ja ajalooväärtuste pommitamist 78 aastat tagasi Nõukogude Liidu armee poolt; 25. märtsil 1949. aasta suurküüditamist. Loodame ja palvetame, et selliseid „pühasid” ei lisandu. Aga nende kannatuste meenutamise ja läbielamise tõttu suudame mõista ka neid, kes praegu kannatavad Ukrainas, Venemaal, Valgevenes, Lähis-Idas ja paljudes teistes paikades. Suudame ka neid vastu võtta. Ei ole teist viisi, kui vaid paluda Jumalalt Tema halastust ja armu kannatavate inimeste üle.
Ps 22: „Mu Jumal, mu Jumal, miks sa mu maha jätsid? … Ära ole minust kaugel, sest kitsikus on ligi, sest abimeest ei ole! … Mu neel on kuiv nagu potitükk … Aga sina, Issand, ära ole kaugel, mu vägi, tõtta mulle appi! … Sa vastasid mulle! Ma tahan su nime kuulutada oma vendadele, keset kogudust ma tahan kiita sind. …”

Palugem Jumalat koos psalmistiga ja hüüdkem kõigi kannatuste pärast Jumala halastust, armu ja rahu rahvastele!

Pastor

Armsad õed ja vennad, veebruar on tähtis kuu. Me tähistame Eesti Vabariigi 105. aastapäeva. Oleme Jumala ees tänulikud ja alandlikud nende õnnistuste eest vabas Eestis. Nii enne II maailmasõda kui peale nõukogude võimu lõppu. Jumal on kandnud meid rahvana läbi ka vahepealsete aastakümnete vintsutustest. Nõukogude võimu periood ei olnud võimeline piirama Jumala Vaimu tööd kogudustes. (loe edasi)

> Meeste palvehommik teisipäeviti 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)
> Piiblitund teisipäeviti 18.30