Kannatusaeg

2. märtsil algas kannatusaeg. Mitte lihtsalt kirikukalendri järgi, vaid päriselt. Kannatusi on meil kogu aeg. Sel kuul tähistame kahte kurba püha – 9. märtsil Eesti linnade, eriti Tallinna ja Narva elurajoonide ja ajalooväärtuste pommitamist 78 aastat tagasi Nõukogude Liidu armee poolt; 25. märtsil 1949. aasta suurküüditamist. Loodame ja palvetame, et selliseid „pühasid” ei lisandu. Aga nende kannatuste meenutamise ja läbielamise tõttu suudame mõista ka neid, kes praegu kannatavad Ukrainas, Venemaal, Valgevenes, Lähis-Idas ja paljudes teistes paikades. Suudame ka neid vastu võtta. Ei ole teist viisi, kui vaid paluda Jumalalt Tema halastust ja armu kannatavate inimeste üle.
Ps 22: „Mu Jumal, mu Jumal, miks sa mu maha jätsid? … Ära ole minust kaugel, sest kitsikus on ligi, sest abimeest ei ole! … Mu neel on kuiv nagu potitükk … Aga sina, Issand, ära ole kaugel, mu vägi, tõtta mulle appi! … Sa vastasid mulle! Ma tahan su nime kuulutada oma vendadele, keset kogudust ma tahan kiita sind. …”

Palugem Jumalat koos psalmistiga ja hüüdkem kõigi kannatuste pärast Jumala halastust, armu ja rahu rahvastele!

Pastor

Armsad õed ja vennad!
Veebruaris tähistame Eesti baptismi 140. aastapäeva. Tuletagem meelde, et 24. veebruaril 1884. aastal ristiti usuristimisega esimesed inimesed Eestis. See sai võimalikuks seetõttu, et neile kuulutati evangeeliumi. Sama kuulutus on püsinud 140 aastat. Ka meie kogudus on alguse saanud sellest kuulutusest ja ristimisest. Julgustan kõiki lahtiste silmade ja südametega enda ümber vaatama, et kellele veel võiks kuulutada evangeeliumi... (loe edasi)

> Jumalateenistused igal pühapäeval kell 11.00
> Pühapäevakool igal pühapäeval jumalateenistuse ajal (va. kuu esimene pühapäev)
> Alfa kursus alustab 27. veebruaril kell 18.30
> Meeste hommikupalvus neljapäeviti kell 7
> Segakoori proov neljapäeviti kell 18.30
> Annikoru osakonna koosolek korra kuus.