Uksed on avatud

„Avatud uksed” on väga laetud väljend. See tähendab, et midagi suletut on nüüd lahti, ees on uued võimalused. Jüngrid peitusid pärast Jeesuse ristisurma „suletud uste” taha, sest nad tundsid, et kogu maailm on nendele nüüd lukus. Aga muidugi ei olnud see nii. Ap 12 on lugu, kuidas Jumala saadik toob Peetruse vanglast välja ning Peetrus jõuab Maarja koja juurde, mille väravad olid lukus. Peetrus pidi kauem ukse taga koputama, kui oleks võinud arvata. Kui ta viimaks väravast sisse lasti, siis sinna kogunenud kogudus hämmastus kogu südamest! Jumal soovib meid hämmastada. Ta soovib, et me oleksime lisaks ka vaimustunud. Maikuus tähistame nii Kristuse taevaminemise püha (13.05) kui nelipüha (23.05). Mõlemad pühad tuletavad meile järjekindlalt meelde Jumala vägevust, suurust ja au ning Püha Vaimu väge. Kas need ei vii meid hämmastusse Jumalast? Ilmselt oleks parem öelda: „imetlusse ja Jumala ülistusse”. Soovin südamest, et maikuus avastaksime endas, oma peres ja koguduse töös Jumala väge!

Elva Baptistikogudus

Käes on 2022. Issanda Aasta (Anno Domini). Jumal on meid kõiki siitsaadik kandnud. Iga aasta ongi Issanda aasta, Temale kuuluv aasta. Ja meie elame Issandale kuuluvas aastas. Psalmist ütleb: „Sinu käes on kõik mu ajad.” (Ps 31:16) Ei rohkem ega vähem. Kõik mu ajad.
Rahvapärimus ütleb lauldes midagi sootuks teistsugust: „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne rajaja.” (loe edasi)

> Koguduste ruumides kogunemine lubatud 50% täituvusega.
> Ülistus- ja palveteenistus teisipäeviti kell 18.30
> Meeste palvehommik neljapäeviti kell 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)