Jeesus avab ja ükski ei sulge

Käes on aprill. Mõned peavad seda naljakuuks, teised jürikuuks. Kuu nimetus on tulnud ladina keelest, kus Aprilis tähendab „avav”. Sel aastal ootab kogu rahvas avanemist piirangutest ja vabanemist Covid-19 viirusest. Johannes kirjutas üles, mida ütles talle Esimene ja Viimne ja Elav: „Nõnda ütleb Püha, Tõeline, kelle käes on Taaveti võti, kes avab ja ükski ei lukusta, ning lukustab ja ükski ei ava.” (Ilm 3:7). Meie tõelised avanemised on Jumala käes. Kui me elasime totalitaarselt juhitud Nõukogude Liidus, siis olid palvelate ja kirikute uksed suuremas enamuses lahti. Vähemalt meil Eestis. Peeti jumalateenistusi, äratuskoosolekuid, piiblitunde. Täna (seda kommentaari kirjutades) ei ole meil ei üht ega teist. Pole totalitaarset riiki ega ka jumalateenistusi. Aga kogudus on jäänud. Inimesed vajavad Jumalat igal ajastul. Jumal tahab avada eeskätt meie südameukse. Kellel on süda lahti, sellel on kõik lahti. Mitte suletud. Samuti ütleb Jeesus: „Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!” Mitte ükski peaminister ega president ei võta ära meie elukoormaid. Seda teeb Jeesus Kristus, Võitja! Hoiame Tema poole ja usaldame iseend ning oma rahvast (ja kogudust, peret ja sõpru) selle kätesse, kellel on „Taaveti võti, kes avab ja ükski ei lukusta”. Jumal õnnistagu meie kogudust, meie peresid, Elva linna ja valda!

Armsad õed ja vennad!
Ristija Johannes oli teemeister (Mt 3:3). Tema sõnum oli otsekohene ja ilustamata. Ristija juurde tuldi Jeruusalemmast, kogu Juudamalt ja Jordani ümbrusest (Mt 3:5). Ta oli Jumala saadik ja Jeesuse töö jaoks pinnase ettevalmistaja. Jumal andis Ristijale meelevallaga sõnumi. Kuulajaid oli palju ja sõnum läks südamesse. Palugem, et Jumal ka tänaste kuulutajate kaudu viiks oma sõnumi kuulajate südametesse. ... (loe edasi)

> Jumalateenistused igal pühapäeval kell 11.00
> Pühapäevakool igal pühapäeval jumalateenistuse ajal (va. kuu esimene pühapäev)
> Meeste hommikupalvus neljapäeviti kell 7
> Segakoori proov neljapäeviti kell 18.30
> Annikoru osakonna koosolek korra kuus.