Jeesus on maailma valgus

Armsad õed ja vennad!

Aeg ruttab, käes on 2021. aasta küünlakuu. Piiblis ei kõnelda meile küünaldest. Kuigi piiblitõlked on kõndinud oma rada ning varasemad „küünlad” on tõlgitud nüüd „lampideks”. Sellel on konkreetne ajastulooline põhjus, sest Lähis-Idas kasutati valgustamiseks peamiselt erinevaid õlilampe. Siiski on vanematele piiblilugejatele tuntud salm: „Ükski ei süüta küünalt ega pane seda varjule vaka alla, vaid küünlajalale, et sissetulijad näeksid valgust.” (Lk 11:33, Piibli tõlge 1968. aastast) Küünal on meile arusaadav sümbol, kuna kasutame seda valgustamiseks ikka ja jälle.
Küünlakuu teine päev kannab nime küünlapäev. Rahvakalendri järgi talvepoolituspüha, pool inimeste ja loomade varutud talvetoidust peaks olema alles. Kirikukalendri järgi tähistab see päev Jeesuslapse templisse toomist (Lk 2:22-24). Traditsiooni järgi süttisid seepeale templis küünlad. Sellest ka nimetus „küünlapäev”. Jeesus on maailma valgus (Jh 8:12). Alati, kui süütame küünla, sümboliseerib see Jeesust Kristust, maailma ainust valgust. See valgus tuleb asetada kõrgele kohale!
Küünlakuul tähistame ka Tartu rahu aastapäeva (02.02.) ja Eesti Vabariigi sünnipäeva (24.02.). Õnnistame oma maad ja rahvast ning laiendame jumalariigi piire, et Kristuse valgus säraks kogu maailmas!

Elva Baptistikogudus

Käes on 2022. Issanda Aasta (Anno Domini). Jumal on meid kõiki siitsaadik kandnud. Iga aasta ongi Issanda aasta, Temale kuuluv aasta. Ja meie elame Issandale kuuluvas aastas. Psalmist ütleb: „Sinu käes on kõik mu ajad.” (Ps 31:16) Ei rohkem ega vähem. Kõik mu ajad.
Rahvapärimus ütleb lauldes midagi sootuks teistsugust: „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne rajaja.” (loe edasi)

> Koguduste ruumides kogunemine lubatud 50% täituvusega.
> Ülistus- ja palveteenistus teisipäeviti kell 18.30
> Meeste palvehommik neljapäeviti kell 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)