Jumal paljundab elu

prohvet Jesaja ütleb: „Tee avaraks oma telgipaik ja su elamute vaipu venitatagu! Ära ole kokkuhoidlik! Pikenda oma telginööre ja kinnita vaiu!” (Js 54:2). Jesaja julgustab oma lugejaid rohkesti. Paljudes pikkades peatükkides on edasi antud Jumala sõnum, mis ei ole hukkamõistev, vaid trööstiv, lohutav, kinnitav, ülestõstev. Jõuludel loetakse prohveti ettekuulutust Rahuvürsti ja Imelise nõuandja sünni kohta (Js 9:5, 11:1-2). Jesaja viimased peatükid kuulutavad tulevase rahuriigi saabumist (Js 54:11jj, 65:17jj, 66:1jj). Prohveti jaoks on Jumal helde ja halastaja. Ta on mõistnud, et Iisraeli Jumal ei koonerda. Seepärast kõlab ka hüüd: „Tee avaraks oma telgipaik!” Aasta on saanud ühe juurde. Need numbrid suurenevad märkamatult. Seega peaks meil suurenema ka Jumala-tunnetus, tema käskude järgimise taipamine, tema armastamine. Jumal soovib seda kõike meis paljundada. Jeesuse kohta ütleb evangelist Luukas: „Ja Jeesus kasvas tarkuses ja pikkuses ja armus Jumala ja inimeste juures.” (Lk 2:52) Iga päev 2021. aastal on ka meil võimalus kasvada „tarkuses, pikkuses ja armus Jumala ja inimeste juures.” Sama ütles ju Jesaja: „Ära ole kokkuhoidlik! Pikenda oma telginööre ja kinnita vaiu!” 2021. aastal on meil Jumala abiga võimalik olla heldem, parem, suuremeelsem, toetavam. Mitte ainult igaüks isiklikult, vaid seda ka kogudusena. Jumal tahab, et ka meie koguduse „telginöörid” oleksid pikendatud ja telgipaik „venitatud”. Andku Jumal meile igaks päevaks tarkust järgida Tema juhtimist. Jumal ei varja oma plaane meie eest. Ta tahab paljundada elu. Ta tahab sünnitada uusi jumalalapsi. Jumal tahab, et Tema Vaimu elu meis kasvaks ja laieneks. Soovin, et prohvet Jesaja poolt kirjapandud Jumala sõnum kannaks meid ka 2021. aastal!