„Tema on see, kes on pannud mõned apostleiks ja mõned prohveteiks ja mõned evangelistideks, mõned karjaseks ja õpetajaiks, et pühi inimesi valmistada abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks.”

Kord jüngritega vesteldes ütles Jeesus, et Tema ehitab oma koguduse. Keda Ta selleks kasutab? Uus Testament kinnitab, et juhid on Issanda kingitus oma kogudusele. Jumal on erinevatele juhtidele andnud erinevaid ande, et nende kasutamise kaudu ehitada üles oma kogudust.

Märkame, et Issand ehitab oma kogudust juhtide (pastorid, diakonid, juhatuse liikmed, tööharude juhid) kaudu, ent mitte ainult. Juhid on Issanda kingitus selleks, et koguduse liikmeid (’pühi inimesi’) valmistada abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks.

Koguduse eesmärk pole muutunud. Seda on kõige parem lahti mõtestada suure armastuse käsu (Mt 22, 37-39) ja suure misjonikäsu (Mt 28,18-20) valguses. Sama eesmärki saab väljendada erinevas sõnastuses, nagu võime lugeda kavalehe pöördel. Oluline on meeles pidada, kogudus pole oma ülesandes lihtsalt iseenda hooleks jäetud, vaid Issanda juhtimise ja tähelepanu all.

Peeter Tamm

Elva Baptistikogudus

Käes on 2022. Issanda Aasta (Anno Domini). Jumal on meid kõiki siitsaadik kandnud. Iga aasta ongi Issanda aasta, Temale kuuluv aasta. Ja meie elame Issandale kuuluvas aastas. Psalmist ütleb: „Sinu käes on kõik mu ajad.” (Ps 31:16) Ei rohkem ega vähem. Kõik mu ajad.
Rahvapärimus ütleb lauldes midagi sootuks teistsugust: „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne rajaja.” (loe edasi)

> Koguduste ruumides kogunemine lubatud 50% täituvusega.
> Ülistus- ja palveteenistus teisipäeviti kell 18.30
> Meeste palvehommik neljapäeviti kell 7.00 (hommikupudru ja -kohviga)