„Tema on see, kes on pannud mõned apostleiks ja mõned prohveteiks ja mõned evangelistideks, mõned karjaseks ja õpetajaiks, et pühi inimesi valmistada abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks.”

Kord jüngritega vesteldes ütles Jeesus, et Tema ehitab oma koguduse. Keda Ta selleks kasutab? Uus Testament kinnitab, et juhid on Issanda kingitus oma kogudusele. Jumal on erinevatele juhtidele andnud erinevaid ande, et nende kasutamise kaudu ehitada üles oma kogudust.

Märkame, et Issand ehitab oma kogudust juhtide (pastorid, diakonid, juhatuse liikmed, tööharude juhid) kaudu, ent mitte ainult. Juhid on Issanda kingitus selleks, et koguduse liikmeid (’pühi inimesi’) valmistada abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks.

Koguduse eesmärk pole muutunud. Seda on kõige parem lahti mõtestada suure armastuse käsu (Mt 22, 37-39) ja suure misjonikäsu (Mt 28,18-20) valguses. Sama eesmärki saab väljendada erinevas sõnastuses, nagu võime lugeda kavalehe pöördel. Oluline on meeles pidada, kogudus pole oma ülesandes lihtsalt iseenda hooleks jäetud, vaid Issanda juhtimise ja tähelepanu all.

Peeter Tamm