„Tema on see, kes on pannud mõned apostleiks ja mõned prohveteiks ja mõned evangelistideks, mõned karjaseks ja õpetajaiks, et pühi inimesi valmistada abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks.”

Kord jüngritega vesteldes ütles Jeesus, et Tema ehitab oma koguduse. Keda Ta selleks kasutab? Uus Testament kinnitab, et juhid on Issanda kingitus oma kogudusele. Jumal on erinevatele juhtidele andnud erinevaid ande, et nende kasutamise kaudu ehitada üles oma kogudust.

Märkame, et Issand ehitab oma kogudust juhtide (pastorid, diakonid, juhatuse liikmed, tööharude juhid) kaudu, ent mitte ainult. Juhid on Issanda kingitus selleks, et koguduse liikmeid (’pühi inimesi’) valmistada abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks.

Koguduse eesmärk pole muutunud. Seda on kõige parem lahti mõtestada suure armastuse käsu (Mt 22, 37-39) ja suure misjonikäsu (Mt 28,18-20) valguses. Sama eesmärki saab väljendada erinevas sõnastuses, nagu võime lugeda kavalehe pöördel. Oluline on meeles pidada, kogudus pole oma ülesandes lihtsalt iseenda hooleks jäetud, vaid Issanda juhtimise ja tähelepanu all.

Peeter Tamm

Armsad õed ja vennad!
Veebruaris tähistame Eesti baptismi 140. aastapäeva. Tuletagem meelde, et 24. veebruaril 1884. aastal ristiti usuristimisega esimesed inimesed Eestis. See sai võimalikuks seetõttu, et neile kuulutati evangeeliumi. Sama kuulutus on püsinud 140 aastat. Ka meie kogudus on alguse saanud sellest kuulutusest ja ristimisest. Julgustan kõiki lahtiste silmade ja südametega enda ümber vaatama, et kellele veel võiks kuulutada evangeeliumi... (loe edasi)

> Jumalateenistused igal pühapäeval kell 11.00
> Pühapäevakool igal pühapäeval jumalateenistuse ajal (va. kuu esimene pühapäev)
> Alfa kursus alustab 27. veebruaril kell 18.30
> Meeste hommikupalvus neljapäeviti kell 7
> Segakoori proov neljapäeviti kell 18.30
> Annikoru osakonna koosolek korra kuus.