November

Teie vana eani ma olen seesama ja teie hallide juusteni ma kannan teid; mina olen teinud ja mina tõstan üles, mina kannan ja päästan“ Js 46,4

Hea lugeja!

Novembrikuu tuletab meile meelde elu haprust ja kaduvust. Prohveti kaudu Jumal julgustab oma rahvast. Tema on elu Looja ja alalhoidja, tema kannab läbi, tõstab jalule ja päästab. Ja seetõttu ei ole Elu Issand võrreldav ühegi teise jumalusega, kelle peale inimesed elu jooksul oma lootuse panevad.

Eugene Peterson, pastor ja kristlik autor, Piibli ümberjutustava tõlke „Sõnum” („The Message”) autor, astus eelmisel kuul igavikku 85 aasta vanuses. Lähedased avaldasid, et tema viimased sõnad olid: „Nüüd mingem!”. Ühes oma viimastest intervjuudest tunnistab ta, et tal ei ole erilist hirmu surma ees. Ta tundis oma Loojat. Ta oli viibinud paljude inimeste surivoodi ääres, ja nendega suhelnud. Pigem tundis ta huvi ja uudishimu selle suhtes, mis järgneb. Ja Tema suhtes, kellega ta kohtub. Ta oli õppinud tundma ja usaldama Jumalat, kes Jeesuse Kristuse isikus meie juurde on astunud. See oli tema usk ja tema elu kogemus – Jumal on Elu Issand, kes kannab meid, tõstab jalule ja päästab.

See on kõige olulisem kogemus, millest ise osa saada ja mida anda edasi anda oma lastele, lähedastele, kõigile, kellega elu jooksul kohtume.

Peeter Tamm,

pastor

Eelmine
Oktoober
Järgmine
Detsember