Mai

„Üks näib rikkana, aga tal ei ole midagi, teine näib vaesena, aga tal on palju vara. ” Õp 13:7


Hea lugeja!

Piibli mitmekesisuse ja elulisuse ilmekaks näiteks on õpetussõnad. Jumalakartlike inimeste elukogemusest sündinud mõtteterad panevad meid kaasa mõtlema. Salm rikkuse näivusest ja reaalsuset pakub äratundmisrõõmu,

Me märkame inimesi, kelle soov on elada ja ka välja paista rikkana. Võlgu võetud uhke auto jääb aga ainsaks rikkuseks. Samas on ärimehi, kelle elustiil ei räägi midagi tema suurest varandusest.

Olen näinud ka inimesi, kes oma abivalmiduse ja alati väljajagamisega panevad mõtlema, et seda peab toetama suur rikkus. Ja ta ongi rikas, kuid mitte varanduse vaid heade tegude poolest.

Uuringud näitavad, et me oleme suhteliselt rikkad varanduse poolest, kuid üllatavalt vaesed õnnelikkuse poolest. Riigina näime edukate ja rikastena, inimestena oleme vaesed, sest ei ole õnnelikud. Minu jaoks on selles ka midagi positiivset. Me ei rahuldu näiva rikkusega ja otsime sügavamaid väärtusi.

Jeesus on rikkaks saamise teemast kõneldes andnud ebatavalisi nõuandeid. „Kui sa tahad olla täiuslik, siis mine müü oma varandus ja anna vaestele, ja siis on sul aare taevas, ning tule, järgne mulle!” Pensionisambast kõneldes ütles ta: “Koguge endile aardeid taevasse, kus koi ega rooste neid ei riku ja kuhu vargad sisse ei murra ega varasta!”

Meenuta oma tutvusringkonnast inimesi, kes on rõõmsad rõõmsatega ja nutavad nutjatega, kelle olemus kiirgab armastust ja soojust, kelle lähedus täidab sind rahuga. Nad mitte ainult ei näi vaid ongi rikkad.

Minu silme ette tuleb mu ema.


Peeter Liik,

juhatuse esimees


Eelmine
Aprill
Järgmine
Juuni