Juuli

„Sest sina olid mulle varjupaigaks ja tugevaks torniks vaenlaste vastu. Võiksin ma ometi olla külaline su telgis igavesti, otsida pelgupaika su tiibade all.“              Ps 61,4-5

Hea lugeja!

Sõprade ja uute tuttavatega kohtudes on hea tunnistada Jumala tegudest meie elus. Selles annab meile eeskuju püha laulik paljude sajandite tagant.

Ta tunnistab Jumala abist oma elus. Sajad ja tuhanded inimesed otsivad varjupaika vägivalla, sõja ja majandusliku kitsikuse eest. Palvetaja on kogenud, et Jumalas on ta leidnud varjupaiga ja kaitse. Ta elas ajal ja piirkonnas, mil ränduri elu täielikult sõltus külalislahkuse osutamisest. Külaline oli ühtlasi oma vastuvõtja kaitse all. Palvetaja unistab ajast, mil ta võib jäädagi elama külalisena Jumala telki, et nautida Jumala lähedust ja kaitset oma elu üle.

Evangelist Johannes kirjutab, et „Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1,14). Algkeelse sõna ’elas’ otsene tähendus on ’telkis’. Jeesuse Kristuse isikus on Jumal tulnud telkima inimeste keskele, meile lähedale. Nüüd on meil võimalik astuda Jumala telki, tema kaitse alla. Uskudes Jeesusesse Kristusesse.

Peeter Tamm, pastor


Eelmine
Juuni
Järgmine
August