Jaanuar

Siis Jeesus rääkis neile taas: „Mina olen maailma valgus. Kes järgneb mulle, ei käi pimeduses, vaid tal on elu valgus.  Jh 8:12

 Hea lugeja!

Uue aasta algul on inimestel tohutu soov teada saada, mida sellest aastast oodata on. Millised sündmused toimuvad minu elus, meie rahva elus ja kogu maailmas. Suur hulk eksperte ja mitteeksperte pakuvad oma versiooni alanud aastast.

Ka Jeesusel on pakkumine meie uude aastasse. „Mina olen maailma valgus.“ Just nimelt valgust otsimegi kõigi ekspertide abiga. Järelikult tasub ka Jeesuse hinnangut kaaluda.

Piibel ütleb, et valgus paistab pimeduses  ja pimedus ei ole seda omaks võtnud (Jh 1:5). Pimedus ei ole mingi eriliselt halb olukord, vaid lihtsalt valguse puudumine, mitte kurjuse rünnak, vaid Jeesuse puudumine. Pimedus on päris loomulik seisund aga kahjuks ei saa selles liikuda ja tegutseda. Kui me soovime sellel aastal midagi korda saata, siis ei piisa loomulikust seisundist, vaid me vajame elu valgust Jeesust.

Valgus tungib pimedusse. Kuni valgus on aktiivne, ei ole pimedusel mingit võimalust selles piirkonnas. Kui valgus kustub, ei jää meile varem valgustatud hämarat keskkonda, vaid see asendub silmapilkselt pimedusega. Pimeduse tõrjumiseks ei ole abi meelitamisest, veenmisest, vihastumisest, meeleheitest. Ainus tõhus vahend on valgus.

Kui sinul on elu valgus, siis on sul tegutsemisvõimalus, -julgus, -kindlus ja -tarkus ka uuel aastal. Ja see pole veel kõik. Jeesust järgides on sinus olev elu valgus valgustamas ka inimesi, kellega sa oma rännakul koos lähed või kellega kohtud. Mida eredam on Jeesuse valgus sinus ja mida puhtam sa oled, seda rohkem inimesi sa aitad elu valgusega. Jeesuse pakkumine on võrratu.

Peeter Liik

Eelmine
Detsember
Järgmine
Veebruar